על הקבוצה

חוסן. יזמות. מובילות. אלה היסודות שעליהם נשענים המוניטין של פז. ומוניטין כאלה שווים פז.

קבוצת פז היא תאגיד האנרגיה המוביל בישראל, וב-95 שנות קיומה הפכה לאחד המותגים המובילים במשק. פז מספקת כשליש מתצרוכת מוצרי הנפט בישראל, והיא קבוצת האנרגיה היחידה בארץ שבבעלותה בית זיקוק. בסוף שנת 2006 הפכה לחברה ציבורית שמניותיה נסחרות בבורסה של תל אביב ובמדד תל אביב 25 (מדד המעו"ף). 

 

הקבוצה עוסקת בזיקוק, ייצור, אחסון, יבוא ושיווק תזקיקי דלק. מלבד בית הזיקוק באשדוד, בבעלות פז מסופי אחסון וניפוק מוצרי דלק וכן רשת של מאות תחנות תדלוק, חנויות נוחות  ומתחמים קמעונאיים. קבוצת פז משלבת פעילויות מגוונות בשוק המקומי הכוללות שיווק גפ"מ, ייצור ושיווק שמנים וכימיקלים, מוצרי איטום לענפי הבנייה והתשתיות, דלק סילוני למטוסים ועוד.

תמונה להמחשה

יתרונה המובהק של הקבוצה טמון בפעילותה הוורטיקאלית לאורך כל שרשרת הערך. רכישת בית הזיקוק באשדוד, הבעלות על מאות מתקנים ושיטות התפעול המתקדמות מאפשרות תכנון לוגיסטי ארוך-טווח וסינרגיה אופטימלית בין כל החטיבות

חוסנה הכלכלי של הקבוצה, לצד שיטות העבודה המתקדמות, תודעת השירות המפותחת והיכולת לאתר הזדמנויות שיווקיות הציבו את פז בראש חברות האנרגיה בארץ, והקנו לה מוניטין של חברה מובילה ומקצוענית.