הדרך של פז

אחריות תאגידית והרבה מעבר

הכל מתחיל באחריות. אחריות חברתית, אחריות סביבתית והבנה של משמעות פז בתור קבוצה עסקית מובילה.
בתור קבוצה שמעניקה שירות לכ-2 מיליון ישראלים מידי יום ומעסיקה מעל ל-4,000 עובדים, אנחנו בפז פועלים לפי סטנדרט אתי מחייב, מעבר לעקרונות החוק, המוסר והאתיקה העסקית.

image
image

מעורבות חברתית

פז מקפידה לתרום לעמותות רבות ומגוונות, ומעורבת בפעילויות קהילתיות. עיקר המעורבות שלנו היא בקידום ערכים של שוויון הזדמנויות, כגון השתתפות פעילה ב"שבוע הנערה הישראלי", סיוע לנזקקים ותרומות מזון רבות למשפחות מעוטות יכולת.

image
image

מלחמת חרבות ברזל

בפרוץ מלחמת חרבות ברזל ב-7 באוקטובר 2023, נרתמנו לסייע והענקנו קפה חינם לחיילי צה"ל וכוחות הבטחון בכל סניפי yellow ברחבי הארץ. חילקנו חבילות מתוקות שנארזו וחולקו על ידי עובדי החברה לחיילים בסדיר, במילואים ולמפונים מבתיהם. בנוסף לאלו, החברה תרמה מאות מזרנים, אוהלים, גזיות ומוצרים נוספים לנוחיות הכוחות בשטח.

image
image

אימוץ בית הילדים "אלעזרקי"

לפני כמה שנים "אימצה" פז את בית הילדים אלעזרקי בנתניה. זהו בית חם ואוהב עבור כ-200 ילדים בסיכון בני 5 עד 18, שהוריהם אינם מסוגלים לטפל בהם. נוסף על תרומה כספית, צוות העובדים של פז נוהגים לבקר את הילדים בחגים ומועדים, ולארגן פעילות משותפת עם הילדים כדי לשמח אותם.

image
image

עמותת ״ידידים״

פז ועמותת ידידים משתפות פעולה. עובדי פז שמעוניינים בכך מקבלים הדרכה בעמותת ידידים, ומצטרפים למאגר המתנדבים המדהים של העמותה. העמותה מסייעת בדרכים לנהגים שנאלצו לעצור בדרך בגלל נקר (פנצ'ר) או כל תקלה אחרת, ומרחיבה את הפעילות גם לסיוע לקשישים וניצולי שואה בתיקונים בבית, סידור ועריכת קניות ועוד.

image
image

שוויון מגדרי

פז שולחת עובדות ומנהלות להרצאות במערכת החינוך במסגרת "שבוע הנערה הישראלי", ופועלת לשוויון מגדרי בניהול ובכל אספקט של פעילותה.

image
image

פרוייקט תרומה

פרוייקט תרומה דו שנתי משותף לארגון לתת, וולט ופז במסגרתו מתבצעת בראש השנה ובפסח תרומת סלי מזון לקשישים ומשפחות נזקקות

הקוד האתי

הקוד האתי של פז מבטא את אמות המידה וכללי ההתנהגות שמשקפים את החזון והערכים שהם הבסיס וההשראה לפעילות הקבוצה.

אנחנו מאמינים שקוד אתי הוא הרבה יותר ממסמך פורמלי לתיוק במגירה. 

בפז - הקוד הוא חלק בלתי נפרד מהעשייה. 

מהנהלת החברה ועד לעובדים במתחמים, בסניפים ובמשרדים – כולם מחויבים. 

כדי להיות מדויקים בעבודה, כל עובדת ועובד בחברה עוברים רענון אחת לשנה.

 

לצפייה בקוד האתי

image
image

נגישות בקבוצת פז

בישראל חיים יותר מ- 1,600,000 אנשים עם מוגבלויות, הזקוקים להתאמות נגישות כדי שיוכלו להשתלב בחברה בשוויוניות.

מאז שנת 2005 פועלת פז להנגיש את התחנות ואת מתחמי התדלוק שלה לכלל לקוחות עם מוגבלות, ועד כה הונגשו כ-230 תחנות

כלומר, ברחבי מתחמי התדלוק והנוחות סומנו מקומות חניית נכים, סומנו עמדות טעינה חשמלית נגישות, נבנו שירותי נכים והוחלט כי נכים יקבלו שירות מלא במחיר שירות עצמי.

כמו כן, השירות הטלפוני הונגש גם ביצירת תקשורת כתובה, העובדים עוברים הדרכות שירות נגישות ועודכנו הנהלים כך שכל אדם עם מוגבלות יקבל שירות ככולם.

בפז מאמינים כי סובלנות ומודעות לצרכיהם של אנשים עם מוגבלויות משפרות את השירות, ובכך גם תורמות לרווחיות העסקים החברים בפורום.

עמותת נגישות ישראל מלווה את פז בהטמעת נגישות בארגון משנת 2005, שהייתה בין החברות הציבוריות הראשונות שהובילה את נושא הנגישות בארגון, זאת טרם דרישות הרגולציה להנגשה ציבורית, מתוך מחויבות חברתית לתת שירות לכל אדם.

ליצירת קשר בנושא נגישות, אפשר לפנות למור דגן, רכזת הנגישות של פז,

טלפון: 098631276

מייל: mord@paz.co.il

לפרטים על הנגישות באירגון 

לרשימת התחנות 

 

image
image

ESG דוח אחריות תאגידית

קבוצת פז פוגשת על בסיס יום-יומי כמעט כל אזרח בישראל במתחמי התדלוק והטעינה החשמלית שלה הפרוסים ברחבי הארץ,

ברשתות קמעונאות המזון ובנכסי הנדל"ן בהם היא מחזיקה, וכשהיא מספקת ללקוחותיה שמנים, גפ"מ, חשמל, מוצרי איטום ועוד. כקבוצה הרואה עצמה כתאגיד מוביל, וככזו הפעילה במשק הישראלי מזה למעלה ממאה שנים, פז חשה אחריות ומחוייבות לחברה הישראלית להמשיך ולהצדיק את האמון שניתן בה.

 פז משקיעה מאמצים להפוך את האחריות התאגידית לערך מוביל בפעילותה, וככל שהיא מרחיבה את תחומי פעילותה כך גדלה מחוייבותה להוסיף ולשים לב לדברים הקטנים שהופכים ארגון טוב לארגון שמוביל באחריות.

 כקבוצה, פז רואה עצמה מחויבת לשינוי, צמיחה, להצבת יעדים ולניהול בראייה ארוכת טווח, וכזו המיישמת את עקרונות האחריות התאגידית. פז בטוחה, שקידום המחויבות לאחריות תאגידית ויישומה בפועל תתרום לה כקבוצה, תשפר את ממשקיה השונים עם עובדיה, הקהילות בהן היא פועלת, לקוחותיה, ספקיה, בעלי מניותיה ויתר מחזיקי העניין שלה – ובמיוחד עם הסביבה

 

לצפיה בדוח

 

image
image