קמעונאות ומסחר

במסגרת חטיבת הקו"מ של פז מתבצעת הפעילות הקמעונאית, הנדל"נית והשיווקית של הקבוצה, שמתאפיינת בחדשנות, יעילות ומובילות. החטיבה פועלות בשלושה מערכים, בחברה עצמה ובמספר חברות-בנות:

המערך הראשון, "מערך הקמעונאות", עוסק בקמעונאות דרכים באמצעות שיווק מוצרי נפט בתחנות התדלוק ושיווק מוצרי מזון ומוצרי נוחות בחנויות yellow.

המערך השני, "מערך הסחר", מתרכז בשיווק ישיר של דלקים ללקוחות מוסדיים, לתעשייה וללקוחות גדולים אחרים וכן בשיווק דלקים לציי רכב באמצעות חברת פזומט, חברת התדלוק האלקטרוני הגדולה בישראל. 

המערך השלישי, "מערך ייזום עסקים ונדל"ן", מתמקד בהרחבת הבסיס הקמעונאי של החברה באמצעות הקמת תחנות תדלוק, חנויות נוחות ומתחמים קמעונאיים נוספים, וכן באמצעות השכרת חנויות ואחריות על מתן שירותי הנדסה, תחזוקה ולוגיסטיקה במתחמים הקמעונאיים.

תמונה להמחשה

קמעונאות דרכים

רשת תחנות התדלוק של פז היא הגדולה בישראל, ומונה כ-275 תחנות תדלוק ברחבי הארץ. מתוכן, כ-50 משמשות גם כמתחמים קמעונאיים ("פז סנטר"), ובכ- 235 מהן פועלות חנויות נוחות תחת המותג Yellow. פעילות הקבוצה בתחנות התדלוק הציבוריות היא מתחומי העיסוק העיקריים של פז. במתחמי התדלוק המודרניים של החברה, הממוקמים על הצירים הראשיים בישראל, נמכרים ללקוחות הקבוצה דלקים, שמנים, מוצרי מזון ושתייה, מוצרי פנאי ושירותים נלווים לנהג, ובהם שירותי גלישה באינטרנט אלחוטי, שירות משיכת מזומנים ועוד. במקביל ממשיכה החברה במהלך התרחבות והעמקה של פעילות המסחר הקמעונאי במתחמי התדלוק, ובתוך כך מפתחת את חנויות הנוחות תחת המותג Yellow במטרה להרחיב את מגוון המוצרים הנמכרים בהן ולספק לצרכנים חוויית קנייה יוצאת דופן. פז, כחברת הדלק הגדולה בישראל, מובילה את שוק קמעונאות הדרכים בזכות מותג חזק ומוכר לכל, זמינות מסביב לשעון ובכל מקום, ושיטות תפעול ממוחשבות, מתקדמות ויעילות.

לקריאה נוספת על תחנות לחץ כאן

לקריאה נוספת על yellow לחץ כאן

תמונה להמחשה

תחום שיווק ישיר

פעילות קבוצת פז במערך הסחר כוללת שיווק ישיר ללקוחות מחוץ לתחנות התדלוק, בהפצה ואספקה של מוצרי נפט שונים ללקוחות פרטיים ומסחריים (תעשייתיים ומוסדיים). פעילות זו מבוצעת הן במישרין על ידי החברה, והן באמצעות סוכנים ומפיצים עצמאיים הקשורים בהסכמים עם פז. בין לקוחות השיווק הישיר ישנם לקוחות מוסדיים, גופים ממשלתיים, מפעלי תעשייה, קיבוצים ומושבים, צה"ל, חברות תעופה, הרשות הפלסטינית ועוד, וכן לקוחות פרטיים, הצורכים סולר או נפט לשימוש ביתי. פעילות ההובלה מתבצעת הן על ידי פזמוביל והן באמצעות  קבלני הובלה חיצוניים.

לקריאה נוספת על סחר לחץ כאן

לקריאה נוספת על פז חימום ביתי לחץ כאן

תמונה להמחשה

פזומט

פזומט היא חברת התדלוק האלקטרוני הגדולה והמובילה בישראל. החברה מספקת שירותים מתקדמים לניהול ציי רכב, ולקוחותיה נהנים ממספר התחנות הגדול של חברת האם פז ומהמיקומים האסטרטגיים שלהן, על כל צירי התנועה המרכזיים ברחבי המדינה. לקוחות פזומט נהנים מפתרון כולל – החל בהתקנות של התקני התדלוק ועד לשירות, קשרי לקוחות וניהול האשראי. מערכת ניהול האיכות של פזומט היא בעלת תו תקן ISO 9001 ממכון התקנים הישראלי בתחום השיווק, הניהול והתפעול של אמצעי תדלוק ממוחשבים.

לקריאה נוספת על פזומט לחץ כאן

לאתר פזומט לחץ כאן

תמונה להמחשה

מערך תפעול ונדל"ן

 מערך התפעול והנדל"ן של חברת פז אמון על פיתוח, הקמה, ניהול ותפעול התשתיות הפיזיות של הקבוצה, ומניח את הפלטפורמה הנדל"נית להפעלתה של הרשת הקמעונאית. המערך פועל באמצעות מחלקותיו השונות ומלווה את נכסי הנדל"ן של קבוצת פז לכל אורך מחזור החיים שלהם: יחידת ייזום ופיתוח נדל"ן באה לידי ביטוי  בייזום והקמה של תחנות תדלוק ומתחמים מסחריים, ובפיתוח והשבחה של הנכסים אשר בבעלות הקבוצה. היחידה פועלת לאיתור ורכישה/חכירה של קרקעות אשר יהוו בסיס לפעילות הקבוצה. מחלקת ההנדסה אחראית לתכנון, הקמה, שדרוג ושימור של רשת תחנות התדלוק, מתחמי הנוחות פז סנטר וחנויות yellow. מחלקת הרישוי מלווה את הפרויקטים מההיבט הרגולטורי והסטטוטורי. מחלקת העסקים מאתרת שוכרים חדשים ומשמרת קיימים, ומטפלת בתחום השמאויות ואחזקת הנכסים. מחלקת התפעול משמשת כזרוע הטכנית-ביצועית לתחזוקה שוטפת. 

לקריאה נוספת על פז סנטר לחץ כאן

לאתר פז סנטר לחץ כאן

תמונה להמחשה

פז מוביל

חברת פז מוביל בע"מ הינה חברת בת בבעלות מלאה של פז חברת נפט בע"מ.

החברה מתמקדת בשלושה סוגי פעילות:

  1. הובלה: הובלת דלקים, כימיקלים וחומרים מסוכנים לתחנות פז וללקוחות חיצוניים
  2. מרכז לוגיסטי  yellow : ניהול מרכז לוגיסטי של רשת חנויות נוחות yellow  והפצת מוצרים לחנויות.
  3. מרכז הפצה ותפעול: ניהול חדר הפצה מרכזי לשילוח וניתוב הובלת דלקים ברחבי הארץ.

לקריאה נוספת על פז מוביל לחץ כאן